Vrhání run

Před každou akcí s runami je vhodné provést rituál zasvědcení. Tím se runy očistí od případných nevhodných energií a nabijí novým záměrem. K vrhání run se nejlépe hodí Runové kameny. Můžeme se setkat s kameny z polodrahokamů, ze dřeva nebo různých jiných, jako jsou třeba skleněné kabošony.

 

Runy se tradičně vrhají při západu nebo východu slunce a vhazují se do kruhu, který pro daný účel vytvoříme nebo použijeme již zhotovenou vrhací podložku. Vrhací kruh je 50 cm veliký. Prostor za kruhem označujeme jako oblast Isa neboli Led.

 

Potřebujeme 4 svíčky, dvě červené a dvě bílé postavené do řady střídavě za míatem, kde budeme házet. K tomuto rituálu je vhodné použít kadidlo. Samotné vrhání můžeme provádět kdekoliv, ale nejvhodnější je venku v přírodě.

 

Na začátek vrhání si připravme otázku nebo témata, která nás zajímají a během tvoření kruhu se na ně sousředím, ať už v mysli nebo ústním sdělením. Pokud vykládáme pro někoho jiného, necháme dotyčné osobě podržet váček s runami, nebo ho poprosíme o pomoc s tvorbou kruhu. Tím dostaneme otisk energie duše druhé osoby, potřebné pro naladění run na osobu ke které budou promlouvat.

 

Zvolíme pozici půl metru od kruhu a při samotném vrhání již na svou otázku a ani nic jiného nemyslíme. Tím tvoíme myšlenkové vákuum, do kterého se snáze dostanou odpovědi z našeho nitra. Sáhneme do sáčku. K tomuto kroku využijme svou “silovou ruku” jedná se o dominantní ruku, většinoi je ta, kterou píšeme. Prohrabáváme runy a ty které nám příjdou vhodné vyndáme. Vytahujeme pouze tři runy. Tyto runy vhodíme do kruhu. Můžeme je házet pojedné nebo všechny tři najednou.

 

Pokud je otázka složitá nebo naléhavá, můžeme provádět výklad s 6 i 9 runami, ale vždy vhazujeme do kruhu pouze po třech runách, jednu po druhé nebo všechny tři najednou, pak sáhneme pro další tři. Pokud výklad provádíme další osobě, necháme tahat a vhazovat runy do kruhu příslušnou osobu.

 

Výklad run
Pokud možno, vykládáme runy v tom pořadí, v jakém jsme je vrhali. V případě že si pořadí nepamatujeme, spoléháme se na intuici. Počítají se i runy padlé prázdnou stranou nahoru. Buď intuitivně rozhodneme nebo se zeptáme druhé osoby, která z run je první – klíčová runa. Pokračujeme dokud nevyložíme všechny runy.

 

Runy uvnitř kruhu většinou poukazjí na hlavní aspekty věcí. Týkají se tazatelova pravého já nebo jeho vnitřního světa. Čím dál od kruhu runa leží, tím víc danou otázku ovlivňují jiný lidé a vnější okolnosti. Runy padlé do oblasti Isa naznačují, že budeme muset počkat, než se projeví jejich vliv nebo než dojde ke změnám které předpovídají.

 

Jako další sledujeme kolik run padlo a symbolem nebo prázdnou stranou nahoru. Pokud převládá počet run padlých symbolem nahoru, znamená to, že položená otázka vyžaduje činy. V druhém případě nám runy naznačují, že v tomto tématu převládají skryté faktory.

 

V neposlední řadě si všímáme vzájemného rozložení run mezi sebou, zali se některé nepřekrývají, zda tvoří skupiny nebo jsou izolované. To vše nám může naznačovat vzájemné vazby runových sdělení v odpovědi na otázku.

 

Nakonec bereme runy ve zvoleném pořadí, v jakém se vykládaly, jednu po druhé a podržíme v dlani. Necháme promlouvat náš vnitřní hlas, intuici. Můžou nám přicházet pocity nebo obrazy či slova. Runy padlé prázdnou stranou nahoru podržíme v ruce o něco déle. Doporučuje se, aby jsme si představili mlhavou mítinu, že které se itajené faktory spontánně vynoří jako určité obrazy nebo dojmy. Teprve teď jim přiřadíme naučený význam run a utvoříme konečný obraz.

Pro záznam, přehlednost a celkově lepší závěr z výkladu, je velmi užitečné pracovat s Runovým deníkem, kam si můžete zapisovat i momentální nálady, myšlenky či moudra, která vás v souvislosti s výkladem napadají. 

Přejít nahoru